Articles

07.03.2012

Про творчість Олі Ноженко

Своєю творчістю Оля запрошує нас увійти в коло її друзів. Дуже скромна, вона боїться слави, а хоче єдиного – славити Бога. Оля важко іде на контакт, її дивує наша метушня, базікання, змагання до «просунотості», хаос. Понад 200 її картин, зроблених гуашшю, тушшю, акварелями, маркерами, гелевими ручками і звичайним олівцем на шматках упаковок, картоні, обгортковому папері – це двохсоткратне свідоме чи несвідоме запрошення до діалогу з Христом.

08.10.2011

"На дорозі в Емаус": презентація живопису Олександра Антонюка у Львові

Нехай його живописний світ видається казковим та нереальним, нехай він часом перевертає традиційні образи «з ніг на голову», але за його формами та знаками ховаються ті ж запитання, що від створення людини випливали із таємниці Слова та Образу Бога-Творця.

07.10.2011

Слово про трактор

Трактор врешті-решт ламається і закінчує своє існування в гаражі, чи покинутим серед звалища металу. А ми пам’ятаємо про тракторів нашого життя? Про тих, які дали нам хліб, які трудилися, щоб ми стали собою? Згадуються “Черевики” Ван Гога.

07.09.2011

Сакральне мистецтво прикордоння: діалог між історією і сучасністю

26-28 серпня в Перемишлі відбувся Перший Міжнародний фестиваль сакрального мистецтва, ідея проведення якого належить Товариству шанувальників сакрального мистецтва Перемишля.

07.08.2011

Роздуми про творчість митця-іконописця Люби Яцків

Як митцеві, художникові, їй не можна відмовити у самобутності, неповторності, творчій оригінальності. Її ікони водночас впізнавані і несподівані, її «почерк» видно в усіх творах, але кожен з них по-своєму інший від попередніх.

19.11.2010

Микола Молчан:“Мені важко прийняти, що Юда міг зрадити”

Коли відвідувач галереї сучасного сакрального мистецтва “ICONART” завітає на виставку молодого художника Миколи Молчана “Таємна вечеря”, то виходячи, мимоволі повторить рух Юди з цієї картини.

27.09.2010

Icon St. Frantsysk and Catherine of Siena

Iконa «Св. Франциск і Катерина Сієнська» була написана Іванкою Крип’якевич-Димид для молодої подружньої пари Франциска та Катерини з Франції. В листі до них Іванка, пояснюючи символіку ікони, водночас висловлює свої думки щодо великої Тайни Подружжя.

09.09.2010

Планета Лисик

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові триває виставка (20.08-22.09.2010) видатного сценографа України, народного художника України Євгена Лисика (1931-1991). Виставка приурочена до 80-річчя від дня народження митця. Пропонуємо Вашій увазі надзвичайно цікаві спогади учениці майстра відомої ікономалярки Іванки Крип’якевич- Димид.

28.05.2010

Between aesthetics and fetishism

Nowadays a creative work of sacral art hovers in weightlessness between the two definitions - between a magic amulet of folk piety and a valuable object for art galleries.

24.05.2010

About icon

An icon should not be viewed as a picture, or exact historical recreation of the fact, for the icon represents the inner content and meaning, rather than an event or a person itself.

 <<  | 1 | 2 | 3 |  >>