Ми на І Міжнародному фестивалі сакрального мистецтва Пограниччя

Author:

Venue: Перемишль

Date: 2011-08-26 - 2011-08-28

26-28 серпня в Перемишлі відбувся Перший Міжнародний фестиваль сакрального мистецтва. Ідея його проведення належить Товариству шанувальників сакрального мистецтва Перемишля. В рамках наукової конференції відбулась презентація сучасного сакрального мистецтва Львова. Галерея «ICONART» презентувала фото-звіт з восьми виставок, які вона організувала з моменту відкриття, та твори митців, з якими має намір працювати в подальшому. На площі біля пам’ятника папі Іоанну Павлу ІІ українські художники зі Львова Оксана Романів-Тріска та Олена Смага провели майстер-клас з іконопису.

IMG_0518.JPG

IMG_0489.JPG

IMG_0529.JPG

IMG_0497.JPG

IMG_0563.JPG

IMG_0532.JPG

І МІЖНАРОДНИЙ  ФЕСТИВАЛЬ САКРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА ПОГРАНИЧЧЯ

ПЕРЕМИШЛЬ 26-28 серпня 2011 р.

ОРГАНІЗАТОРИ: Товариство Любителів Сакрального Мистецтва в Перемишлі

СПІВОРГАНІЗАТОРИ:

 • Національний Музей Перемишльської Землі,
 • Підкарпатський Центр Освіти Вчителів, м. Перемишль,
 • Перемишльська Публічна Бібліотека,
 • Міська Рада в Перемишлі,
 • Повітове староство в Перемишлі,
 • Церковно-археологічний музей Львівської духовної академії УПЦ КП,
 • Галерея сучасного сакрального мистецтва ICONART, м. Львів.

ЦІЛІ:

 • презентація Перемишльської Землі і Підкарпаття та популяризація її багатокультурної спадщини;
 • інспірація, розвиток та розповсюдження досліджень на тему сакрального мистецтва;
 • стимуляція розвитку сучасного сакрального мистецтва та просування митців;
 • інтеграція наукового і мистецького середовищ, впровадження ідеї екуменізму і об’єднання.

УМОВИ УЧАСТІ:

Для участі у семінарах, що проходитимуть в рамках фестивалю (в осередку Підкарпатського Центру Освіти Вчителів) запрошуються науковці, митці та всі зацікавлені особи, які можуть представити  цінні з мистецького та релігійного погляду твори, що розглядатимуться як зразок або інспірація для сучасних творців сакрального мистецтва. 

До 20 червня 2011 року необхідно подати заявку учасника:

ЗАЯВКИ учасників з України (з рефератами)

Теми рефератів: "Скарби сакрального мистецтва на кордоні Польщі, України і Словаччини" та "Карпатська Ікона". (10-15 стор. шрифт Times New Roman 12, абзац 1,5, виступ 20-30 хв.)

надсилати на адресу п. Андрія Цибка:

horda-83@ukr.net

ЗАЯВКИ учасників з України (з мультимедійними презентаціями)

Теми мультимедійних презентацій: "Творчі пошуки в сучасному сакральному мистецтві" , "Ікона в сучасному мистецтві" та "Сучасне мистецтво ікони". (Power Point, 5 - 10 хв.).

надсилати на адресу галереї ICONART:

gallery@iconart.com.ua

ЗАЯВКИ учасників з Польщі та ЄС надсилати на адресу координатора проекту:

tms_sacr@wp.pl 

Передбачається також публікація наукових матеріалів (реферати), фотографій (виставки, презентації) в формі книжки, та музичних матеріалів (концерти) у формі диску CD.

Викладачі і митці, запрошені для участі за рахунок організатора, отримають підтвердження до 1 липня.  Для інших учасників Фестивалю, які захочуть скористатися проживанням і харчуванням в готелі, передбачено часткове повернення витрат, яке залежить від розміру отриманого дофінансування.

На концерти, виставки та мультимедійні презентації в Національному Музеї Перемишльської Землі – вхід вільний.

Детальна програма з підтвердженням про прийняття заявки та умовами участі, буде надіслана зацікавленим особам до 1 липня 2011 р.

Реалізація проекту залежить від отримання фінансової підтримки. З цього приводу організатор зберігає за собою можливість внесення змін у програму.

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

День 1 (п’ятниця 26 серпня)

8.00-9.30 - Утреня і сніданок в монастирі сестер Бенедиктинок в Перемишлі (для учасників семінарів).

10.00-13.00 - Семінари за участю істориків і теоретиків мистецтва, реставраторів пам'ятників, музеєзнавців, священників-хранителів, митців, вчителів образотворчого мистецтва і катехитів. Лекції з презентаціями на тему: "Скарби сакрального мистецтва на кордоні Польщі, України і Словаччини", Підкарпатський Центр Освіти Вчителів в Перемишлі.

13.30-14.30 - обід

15.00-15.30 - Зустріч з творцями сучасного релігійного мистецтва: Альдоною Міцкевич, Тадеушем Борутою та Малгожатою Давідюк в Національному Музеї Перемишльської Землі, а також відвідання виставок, (НМПЗ), вхід вільний.

15.30-17.30 - Лекції і мультимедійні презентації на тему: "Творчі пошуки в сучасному сакральному мистецтві", вхід вільний НМПЗ.

18.00-19.30 - Служа Божа в Перемишльському Архикатедральному Соборі з музичним супроводом та концертом марійських пісень у виконанні колективу "Братство лютні", вхід вільний.

20.00 – вечеря для учасників семінарів.

День 2 (субота 27 серпня)

8.00-9.30 - Утреня і сніданок в монастирі ОО. Василіян в Перемишлі (для учасників семінарів).

10.00 - 13.00 Семінари "Скарби сакрального мистецтва на кордоні Польщі, України і Словаччини - зустрічі навколо Карпатської ікони", ПЦОВ.

13.30-14.30 - обід.

14.00-15.30 - пленерний показ малювання ікон (біля НМПЗ), відвідання виставки фотографій під назвою "Ікона в сучасному мистецтві (Перемишльська Публічна Бібліотека)". 

15.30-17.00 - Лекції і мультимедійні презентації: "Ікона в сучасному мистецтві", "Сучасне мистецтво ікони", вхід вільний.

18.00-19.30 - Концерт релігійної польської, української і єврейської музики, у виконанні лютніста Антонія Пільха, вхід вільний.

20.00 - вечеря.

День 3 (неділя 28 серпня)

10.00-11.30 - Урочиста Служба Божа в костелі OO. Францисканців та процесія з реліквіями святого Вікентія - Патрона Перемишля вулицями міста.

12.00-13.00 - обід

15.00-17.00 - Променад-концерт у виконанні  "Братства Лютні" з вступом щодо пам'ятників сакрального мистецтва на трасі: Перемишльський Архикатедральний Собор - костел СС. Кармеліток Босих - костел OO. Кармелітів Босих - Греко-католицький Архикатедральний Собор - костел OO. Францисканців.   

Щиро запрошуємо!

 координатор проекту

Голова Правління Товариства Любителів Сакрального Мистецтва

д-р Зофія Батор