Наталя Русецька та Надя Ямнич: Колір невидимого світу

Author: Русецька Н., Ямнич Н.

Venue: вул. Вірменська, 26

Date: 2011-11-04 - 2011-11-27

Наталя Русецька та Надя Ямнич «Колір Невидимого Світу»

4 листопада, о 17.00 год в галереї „ICONART“ відкривається спільна виставка Наталі Русецької та Наді Ямнич «Колір Невидимого Світу». Живопис художниць зворушує не лише представленими темами, але й вишуканістю та виваженістю кольорової палітри. У даних роботах кольору відносно небагато, однак він завжди влучний та доречний. Здається, немов би самі сюжети постають на основі колористичних пошуків.

Обидві молоді художниці сформувались на кафедрі сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв під впливом творчості Лева Скопа. Ймовірно, це пояснює близькість їх нетрадиційних, а часом несподіваних пошуків у царині сакрального мистецтва. Разом з тим, Наталя Русецька та Надя Ямнич інтенсивно дошукуються власного шляху в живописі.

IMG_3103.jpg

В творчості Наталі Русецької виразно відчувається вплив Юрія Новосельського, але так само виразно можна побачити її власне розуміння творчості цього непересічного майстра. Сприйняття іконопису сучасною людиною Русецька виводить на новий рівень. Традиційну іконографію авторка осмислює по-новому – несподівано та цікаво.

Надя Ямнич у своєму живописі концентрується на темі обличчя-лику. В полі уваги художниці не стільки сцена, окремий сюжет, скільки людське обличчя та його переміна на просвітлений духовний лик. У цьому простому, майже аскетичному живописі можна побачити паралелі не лише з іконописом, але й з народними масками.

IMG_3112.jpg

Дотепер твори Наді Ямнич та Наталі Русецької можна було побачити на багатьох колективних виставках, однак вперше у Львові їх творчість представлена у ширшому форматі. Сподіваємось, що дана виставка додасть художницям натхнення розвивати власну творчість так само цікаво й надалі.

Виставку «Колір Невидимого Світу» Наталі Русецької та Наді Ямнич можна відвідати з 4 до 27 листопада у Галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

 

Маркіян Філевич