Оксана Романів-Тріска "По той бік скла"

Автор: Оксана Романів-Тріска

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2011-05-19 - 2011-06-15

19.05-15.06 у галереї „ICONART” відбулася виставка Оксани Романів-Тріски „По той бік скла”. Малярство на склі Оксани Романів-Тріски представляє цікавий підхід до цієї давньої техніки — надихаючись зразками українського іконопису XIV-XVIII ст., авторка не стільки наслідує, скільки продовжує та розвиває в дуже індивідуальний спосіб це особливе мистецтво.

DSC_0738.JPG

DSC_0732.JPG

У різні періоди світової культури мистецтво скла оприявнювалось по іншому — воно могло бути прикрасою, скульптурою, вікном-вітражем або навіть іконою. У кожному випадку скло зберігало свою дивовижну властивість — переінакшувати колір. У поєднанні зі склом колір творить світлову гармонію, котру важко знайти в інших видах мистецтва.

DSC_0869.JPG

Untitled-TrueColor-06.jpg

До живопису на склі Оксана Романів-Тріска приходить через вітраж — це була спеціальність художниці під час навчання в Художній Академії у Вільнюсі. Творчість на основі народної ікони можна розглядати також як продовження та доповнення наукової праці, адже працюючи у відділі народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, вона досліджує народну ікону на склі другої половини XVIII–XIX століття.

Untitled-TrueColor-01.jpg

Саме тому варто звернути особливу увагу також на роздуми авторки про джерела натхнення та власну творчість, котрі супроводжуватимуть глядача під час огляду виставки. Відтак представлені роботи можна сприйняти не лише з власної точки зору, але й крізь призму сприйняття самої художниці. Такий подвійний погляд на твори дозволить глибше зрозуміти ці непересічні образи.

Untitled-TrueColor-09.jpg

Відео з відкриття виставки можна оглянути за посиланням:

http://youtu.be/b0Z97hEyeHY