Наталя Русецька. "Перед собою"

Автор:

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2013-07-09 - 2013-08-04

Вже на перших збірних виставках, де можна було побачити твори Наталі Русецької, її роботи вирізнялись простотою та одночасно глибиною. Оці дві якості – простоту і глибину в сакральному мистецтві легко зімітувати, однак надзвичайно важко досягнути їх щирого та безпосереднього представлення. Наталі Русецькій це вдається. Її роботи неможливо сплутати з іншими. І не лише через виразну індивідуальну візуальну мову, але передусім через глибоке переживання представленого.IMG_9839.JPG

IMG_9904.JPG

IMG_9912.JPG

У ранніх творах художниці впізнавано простежувалися впливи іконопису Юрія Новосельського, однак після завершення навчання на кафедрі сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Русецькій вдалося знайти власний шлях у царині сакрального малярства. Її твори іноді межують з простотою композицій народної ікони, а часом нагадують мініатюри середньовічних візантійських рукописів. Творам художниці притаманна спрощена композиція та невелика кольорова гамма, котрі насправді досягаються важким шляхом пошуку. І власне оцей пошук надає простеньким, здавалося б, композиціям непідробної глибини.

IMG_9872.JPG

IMG_9875.JPG

IMG_9946.JPG

Майже цілковито позбавлені деталей, ці oбрази формують доволі абстрактне сприйняття сакрального мистецтва, відтак ще більше оприявнюючи медитативний характер цього живопису. Глядач, не розсіюючи увагу в розгляданні гарненько промальованих деталей, концентрується на головному, на сутнісній проблематиці зображуваного. Символічні форми цього мистецтва не ставлять собі за ціль представити Бога якомога точніше, детальніше, переконливіше. Радше навпаки. Русецькій не важливі деталі, вона шукає головне, найголовніше, те, що неможливо оминути, але також неможливо описати, намалювати, розповісти. Саме тому цей мистецький досвід Бога такий парадоксальний, антиномічний: з одного боку він всюдиприсутній, а з іншого – він майже не надається до виповіді, до оприявнення. Твори Русецької варто розглядати саме в контексті цього феномену: вони виказують Бога, однак аж ніяк не описують, не розповідають про Нього.

Маркіян Філевич

Виставку Наталі Русецької Перед собоюможна відвідати з 9 липня до 4 серпня 2013 року в галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26, з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.