Статті

Проявлення-Аналіз-Дія - мій життєвий цикл

Львівська мисткиня Олена Турянська розповіла ArtUkraine про обов'язки художника, пошуки «дзену» та соціальний арт-проект Matrіx.

Олекса Новаківський. Графіка (у рамках проекту Великі Майстри)

Конспект розповіді митця та куратора проекту Великі Майстри, Остапа Лозинського, про творчість та виставку Олекси Новаківського

ПОДОЛАТИ БАР’ЄР ІКОНИ. ЯК РОМАН ЗІЛІНКО РОБИТЬ СВЯТИХ БЛИЖЧИМИ

Львівський художник-іконописець розповідає про щасливі студентські роки в богословській академії, про те, чому досі хвилюється, називаючи себе художником, і про ікону на дошці родинного столу.

29.01.2016

Вихід, 5 років ІCONART

Проект є результатом п’ятирічної діяльності галереї сучасного сакрального мистецтва ICONART, яка працює для зближення сучасного мистецтва та християнської духовності, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті.

"Світло свічок. Тридцять три"

"Світло свічок. Тридцять три", полотно, гнучкий левкас, темпера, рама(ясен), свічки, розмір 97х224 см

25.01.2013

Яворівська іграшка

Ще буквально кілька десятиліть тому яворівською іграшкою бавилися діти не лише всієї Львівщини, а й усіх окружних земель. Цим унікальним старовинним ремеслом займалися цілими родинами, а саме вміння передавалося з покоління в покоління.

24.11.2012

Насіння, пагони, плоди – "посіви" добра Олександра Антонюка

Хмельницький художник Олександр Антонюк, відомий за твором "Житіє преподобного трактора" та спільним проектом із Євгенією Гапчинською "Аліса", представив свої роботи на другій персональній виставці у Львові.

21.11.2012

Про творчість Остапа Лозинського

У всіх виставках його супроводжує пошук — концепції, ідеї, художніх засобів, фактури... Його величезна перевага полягає у чітко сформованому світосприйнятті, яке побудоване на "трьох китах" — українському народному мистецтві, українському іконописі, українському професійному малярстві. Окрім визнання всього українського, він розуміється на його кращих проявах, а відповідно бачить перед собою високі орієнтири.

13.03.2012

Геть традицію?

Розмови про церковне мистецтво найчастіше стосуються відношення сучасного церковного мистецтва до традиції: наскільки сучасне церковне мистецтво залишається традиційним? Наскільки воно може бути традиційним чи, відповідно, новаторським? Наскільки сучасний митець в стані передати традицію? Однак чи не становлять такі, притаманні нашому богословському дискурсу, питання загрози

07.03.2012

Про творчість Олі Ноженко

Своєю творчістю Оля запрошує нас увійти в коло її друзів. Дуже скромна, вона боїться слави, а хоче єдиного – славити Бога. Оля важко іде на контакт, її дивує наша метушня, базікання, змагання до «просунотості», хаос. Понад 200 її картин, зроблених гуашшю, тушшю, акварелями, маркерами, гелевими ручками і звичайним олівцем на шматках упаковок, картоні, обгортковому папері – це двохсоткратне свідоме чи несвідоме запрошення до діалогу з Христом.

 <<  | 1 | 2 |  >>