Статті

13.03.2012

Геть традицію?

Розмови про церковне мистецтво найчастіше стосуються відношення сучасного церковного мистецтва до традиції: наскільки сучасне церковне мистецтво залишається традиційним? Наскільки воно може бути традиційним чи, відповідно, новаторським? Наскільки сучасний митець в стані передати традицію? Однак чи не становлять такі, притаманні нашому богословському дискурсу, питання загрози

08.10.2011

"На дорозі в Емаус": презентація живопису Олександра Антонюка у Львові

Нехай його живописний світ видається казковим та нереальним, нехай він часом перевертає традиційні образи «з ніг на голову», але за його формами та знаками ховаються ті ж запитання, що від створення людини випливали із таємниці Слова та Образу Бога-Творця.

07.10.2011

Слово про трактор

Трактор врешті-решт ламається і закінчує своє існування в гаражі, чи покинутим серед звалища металу. А ми пам’ятаємо про тракторів нашого життя? Про тих, які дали нам хліб, які трудилися, щоб ми стали собою? Згадуються “Черевики” Ван Гога.

07.09.2011

Сакральне мистецтво прикордоння: діалог між історією і сучасністю

26-28 серпня в Перемишлі відбувся Перший Міжнародний фестиваль сакрального мистецтва, ідея проведення якого належить Товариству шанувальників сакрального мистецтва Перемишля.

07.08.2011

Роздуми про творчість митця-іконописця Люби Яцків

Як митцеві, художникові, їй не можна відмовити у самобутності, неповторності, творчій оригінальності. Її ікони водночас впізнавані і несподівані, її «почерк» видно в усіх творах, але кожен з них по-своєму інший від попередніх.

19.11.2010

Микола Молчан:”Мені важко прийняти, що Юда міг зрадити”

Коли відвідувач нової галереї сучасного сакрального мистецтва “ICONART” завітає на виставку молодого художника Миколи Молчана “Таємна вечеря”, то виходячи, мимоволі повторить рух Юди з цієї картини.

27.09.2010

Iконa «Св. Франциск і Катерина Сієнська»

Iконa «Св. Франциск і Катерина Сієнська» була написана Іванкою Крип’якевич-Димид для молодої подружньої пари Франциска та Катерини з Франції. В листі до них Іванка, пояснюючи символіку ікони, водночас висловлює свої думки щодо великої Тайни Подружжя.

09.09.2010

Планета Лисик

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові триває виставка (20.08-22.09.2010) видатного сценографа України, народного художника України Євгена Лисика (1931-1991). Виставка приурочена до 80-річчя від дня народження митця. Пропонуємо Вашій увазі надзвичайно цікаві спогади учениці майстра відомої ікономалярки Іванки Крип’якевич- Димид.

28.05.2010

Між естетикою і фетишизмом

Нині твір сакрального мистецтва витає в невагомости поміж двома визначеннями – поміж магічним амулетом народної побожності та вартісним об’єктом мистецьких галерей.

24.05.2010

Про ікону

Ікону не варто розглядати як фотографію, точне історичне відтворення факту, адже ікона представляє не стільки саму подію, чи особу, скільки її внутрішнє наповнення та значення.

 <<  | 1 | 2 | 3 |  >>