Статті

21.11.2012

Про творчість Остапа Лозинського

У всіх виставках його супроводжує пошук — концепції, ідеї, художніх засобів, фактури... Його величезна перевага полягає у чітко сформованому світосприйнятті, яке побудоване на "трьох китах" — українському народному мистецтві, українському іконописі, українському професійному малярстві. Окрім визнання всього українського, він розуміється на його кращих проявах, а відповідно бачить перед собою високі орієнтири.

13.03.2012

Геть традицію?

Розмови про церковне мистецтво найчастіше стосуються відношення сучасного церковного мистецтва до традиції: наскільки сучасне церковне мистецтво залишається традиційним? Наскільки воно може бути традиційним чи, відповідно, новаторським? Наскільки сучасний митець в стані передати традицію? Однак чи не становлять такі, притаманні нашому богословському дискурсу, питання загрози

08.10.2011

"На дорозі в Емаус": презентація живопису Олександра Антонюка у Львові

Нехай його живописний світ видається казковим та нереальним, нехай він часом перевертає традиційні образи «з ніг на голову», але за його формами та знаками ховаються ті ж запитання, що від створення людини випливали із таємниці Слова та Образу Бога-Творця.

07.10.2011

Слово про трактор

Трактор врешті-решт ламається і закінчує своє існування в гаражі, чи покинутим серед звалища металу. А ми пам’ятаємо про тракторів нашого життя? Про тих, які дали нам хліб, які трудилися, щоб ми стали собою? Згадуються “Черевики” Ван Гога.

07.09.2011

Сакральне мистецтво прикордоння: діалог між історією і сучасністю

26-28 серпня в Перемишлі відбувся Перший Міжнародний фестиваль сакрального мистецтва, ідея проведення якого належить Товариству шанувальників сакрального мистецтва Перемишля.

07.08.2011

Роздуми про творчість митця-іконописця Люби Яцків

Як митцеві, художникові, їй не можна відмовити у самобутності, неповторності, творчій оригінальності. Її ікони водночас впізнавані і несподівані, її «почерк» видно в усіх творах, але кожен з них по-своєму інший від попередніх.

19.11.2010

Микола Молчан:”Мені важко прийняти, що Юда міг зрадити”

Коли відвідувач нової галереї сучасного сакрального мистецтва “ICONART” завітає на виставку молодого художника Миколи Молчана “Таємна вечеря”, то виходячи, мимоволі повторить рух Юди з цієї картини.

27.09.2010

Iконa «Св. Франциск і Катерина Сієнська»

Iконa «Св. Франциск і Катерина Сієнська» була написана Іванкою Крип’якевич-Димид для молодої подружньої пари Франциска та Катерини з Франції. В листі до них Іванка, пояснюючи символіку ікони, водночас висловлює свої думки щодо великої Тайни Подружжя.

09.09.2010

Планета Лисик

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові триває виставка (20.08-22.09.2010) видатного сценографа України, народного художника України Євгена Лисика (1931-1991). Виставка приурочена до 80-річчя від дня народження митця. Пропонуємо Вашій увазі надзвичайно цікаві спогади учениці майстра відомої ікономалярки Іванки Крип’якевич- Димид.

28.05.2010

Між естетикою і фетишизмом

Нині твір сакрального мистецтва витає в невагомости поміж двома визначеннями – поміж магічним амулетом народної побожності та вартісним об’єктом мистецьких галерей.

 <<  | 1 | 2 | 3 |  >>