Слава Салюк (Ліщинська)

Народилася 20.06.1974р.

Як і її батько Любарт Ліщинський, який був сином львівського художника Омеляна Ліщинського,Слава практично виросла на “мистецький кухні” львівського малярства та архітектури.

Закінчила Львівський технікум легкої промисловості за спеціальністю моделювання одягу.

У 1994 році спільно з однодумцями створила Театр-Студію "Сецесія" з моделювання одягу та проведення показів (діяв до 1999р.)

Після того й до тепер Слава Салюк працює у сфері дизайну. За останні роки реалізувала кілька великих і малих проектів, серед яких дизайн інтер’єру навчального корпусу філософсько-богословського факультету УКУ на вул.Хуторівка та колегіум УКУ на вул.Стрийській.

Свої перші нашийники Слава створювала у 1998 році спільно зі своїм батьком. Ще за життя, знаючи свій важкий діагноз, Любарт Ліщинський передавав доньці свої знання, тонкощі мистецтва та принципи компонування нашийників-зґард. По смерті батька Слава  продовжила розвивати його ідеї, з часом витворивши вже власний стиль. У своїй творчості Слава й надалі використовує елементи з Індії, Латинської Америки, Афганістану чи Ефіопії, створюючи нашийники, які живо пов’язані з традицією українських жіночих прикрас.

Прикраси, створені Любартом Ліщинським та Славою Салюк, спираються на українські, в першу чергу гуцульські ювелірні традиції, проте їх принада ще і в тому, що практично кожен твір є полікультурним і низки кожного намиста є містком між поколіннями та між Україною і світом.