Іванка Демчук «Сорок днів на землі»

Автор:

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2014-06-03 - 2014-06-29

Згідно з християнським вченням через сорок днів після Воскресіння Христос вознісся на небо, проте до цього часу Він ходив по землі і з’являвся своїм учням.  Це були останні дні Ісуса  серед людей, тому вони є особливо важливими, і описані  всіма євангелістами,  хоч найбільше об’явлень згадано Іваном Богословом.  Він пише про явлення Марії Магдалині,  десяти  апостолам (без Хоми), одинадцяти апостолам, та учням на Тіверіадському озері.  Також Христос з’являвся Луці та Клеопі  по дорозі в Еммаус , про що пишуть Марко та Лука, і жінкам мироносицям першого дня після Воскресіння (Мт.28:9-10)

IMG_1020.JPG

IMG_1093.JPG

Ісус приходить до апостолів  завжди неочікувано. Він з’являється в закритій кімнаті, а потім зникає, залишивши  здивованих учнів. Межа між Його відсутністю і присутністю тепер стерта – не можна сказати, що Він тут, але й не можна сказати, що Його немає, тобто Він є всюди і ніде одночасно. Христос з’являється в новому, переображеному  тілі,  котре могло прийняти який завгодно вигляд,  і  часто учні Його не впізнають, ніби не бачать поміж собою. Що це таке, дуже добре відчув Данте  в 21 пісні «Чистилища».  Лука і Клеопа по дорозі в Еммаус не впізнали Христа, бо очі в них були «стримані».  Данте порівнює цей момент з тим, як він з Вергілієм  зустріли тінь римського поета Папінія Стація;  коли він наблизився, «його ми не побачили, він сам до нас звернувся». Так було і з Лукою та Клеопою, вони звернули увагу на Ісуса тільки в ту мить, коли Він заговорив до них, хоч до того йшли поряд.   В 21 главі Івана також згадується, що учні не впізнали Ісуса, отже Його вигляд міг відрізнятись від звиклого для апостолів,   і в цьому є певний зміст, бо після смерті та відкуплення  людина  вже не може побачити Христа в  земному тілі. Важливо зуміти пізнати Його в людях, бо Він є всюди, а значить і в кожному.  

IMG_1086.JPG

IMG_1084.JPG

Останні дні Христа серед людей були  не просто часом Його прощання з учнями, а й періодом настанов та обітниць, не лише для них, а й для всього людства. 

IMG_1074.JPG  

Представлені роботи розкривають сюжети Нового Завіту, котрими завершується Євангеліє, тобто від Воскресіння (сюди ж відноситься іконографічний тип Воскресіння – «Зішестя в Ад»), через об’явлення  своїм учням та послідовникам  до Вознесіння Христового.

Іванка Демчук

Виставку Іванки Демчук «Сорок днів на землі». можна відвідати з 3 до 29 червня 2014 року в галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26, з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.