Під заступництвом Богородиці

Автор:

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2015-11-26 - 2015-12-20

До певної міри історія галереї «Iconart» - це захоплююче пізнання сучасних мистецьких рефлексій, наближених до іконопису. Для більшості художників однією з провідних є тема Богородиці, яка була і залишається для українців символом особливого заступництва.

Образ Богородиці промовляє до нас з різних пам’яток – від давньовізантійських до сучасних, які «говорять» іншою мовою, проте в унісон з думками давньоруських малярів, про місійність та велич Марії. Виставка «Під заступництвом Богородиці» демонструє спроби двох львівських авторів – Оксани Романів-Тріски і Тараса Лозинського – відтворити цей образ у малюванні на склі. Традиційно ця техніка асоціюється з гуцульсько-покутським іконописом, з якого, зрештою і «виросли» сучасні спроби художніх інтерпретацій.

Першоджерелом для  представлених творів слугував давній український іконопис, який надихає глибинними образами і різноманітним художнім трактуванням. Кожен з художників відштовхується  від власного сприйняття давньої ікони, вбачаючи в ній експресію кольору, емоцій, неспокою і пережиття (Тарас Лозинський) або образ-знак, вагомий символ, створений з допомогою авторської техніки виконання. Митці не відтворюють розмаїття традиційної Богородичної тематики (за винятком «Покрову Богородиці», «Пресвята Діва»), а намагаються рефлексувати на споконвіку найбільш відоме зображення «Богородиці з Дитям», демонструючи зовсім відмінні принципи його прочитання.

Оксана Романів-Тріска