Слава Салюк. Географія

Автор: Анна Гончарук

Місце проведення: Львів, вул. Вірменська 26

Дата: 2016-04-19 - 2016-05-08

IMG_6754_raw_Fotor.jpg

Галерея Iconart запрошує на виставку нашийників Слави Салюк. У своїх нових роботах Слава дещо відходить від звичних раніше, здебільшого гуцульських, мотивів і переносить акценти з форм локальних більше на зміст глобальний. Ця виставка це результат «захоплення несподіваною, але беззаперечною подібністю етнічних деталей, незалежно від географії, культурного чи цивілізаційного розвитку, релігії і кольору».

IMG_6727_raw_Fotor.jpg

Це мандрівка країнами і континентами, де в найнесподіваніших місцях речі, мотиви, форми магічно перегукуються. Єменський хрест 18ст цілком можна прийняти за вироблений в Києві в13ст, а коптійські хрести з Ефіопії дуже подібні до мотивів гуцульських скринь чи різьблених балок... «Думки приходили людям в різний час і в різних місцях дивовижно подібні і подібні речі вважалися гарними на протилежних кінцях планети. Можливо тоді можна припустити, що краса – це не така вже й суб’єктивна категорія, а навпаки – стала і універсальна, абсолютно об’єктивна і непідвладна часові?»

IMG_6626_raw_Fotor_Fotor.jpg

 Виставка є своєрідною мандрівкою крізь час та простір, що показує інакшість через подібність. У роботах підкреслюється дивний, можливо трохи містичний, зв’язок культур, які між собою ніколи не перетинались, але часто мають спільні символи та форми: від Непалу і Ємену до українських Карпат та далекої Африки. Нові роботи Слави Салюк зберігають колорит унікальних елементів минулого в авторській інтерпретації, вплітаючи їх у сучасний контекст.