Виставка "Джерела" в Галереї Iconart

Автор: Марія Цимбаліста, кураторка проекту

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська 26

Дата: 2017-04-11 - 2017-05-07

1_Fotor.jpg

Сакральне мистецтво є відображенням речей позачасових та досконалих, й, водночас, залишається невіддільним від духовного світу певної спільноти та її часового контексту. У наш, насичений інформацією, розмаїтими яскравими образами та звуками, час, зберегти цю тонку матерію дочасності та вічності у своїх мистецьких творах художникам допомагає спільна праця в колі однодумців поза межами свого звичного робочого середовища. Такою можливістю для львівських іконописців стала арт резиденція у Трускавці, - адже дозволила художникам зосередитись на творчості в новому культурному та природньому контексті.

7_Fotor.jpg

В межах ДЖЕРЕЛ учасники проекту могли самостійно обирати сюжет, а також техніку та стиль роботи, правда, наскрізною ниткою пленеру стала символіка води у християнській культурі. Крім того, усі твори були об’єднані спільним форматом: 40х40 та 40х30 см. В результаті спільної праці, обговорень, творчих та духовних пошуків, художникам вдалося візуалізувати тему джерела та води в об’єднаному культурному, духовному, історичному та, навіть, локальному розрізі: від початків створення світу і аж до сучасного Трускавця; від старозавітніх пророків, апостолів, святих і аж до людини в духовних пошуках сьогодення; від стилістики середньовічної ікони, традицій народного мистецтва – до сучасного живопису та нових формальних експериментів. Водночас, ми можемо бачити як ці створені художниками образи перегукуються між собою, творячи загальне плетиво мерехтливої, немов живої води.

18_Fotor.jpg

В результаті, авторські роботи, можемо умовно поділити на кілька тематичних груп: Старозавітня та Новозавітня тематика, образи Ісуса Христа та Богородиці, а також образи святих. Окрему групу презентують образи людини, стилістично та іконографічно вписані у богословську проблематику традиційної ікони.

Учасники проекту: Софія Білик, Олександр Бриндіков, Андрій Винничок, Оксана Винничок, Роман Зілінко, Оля Кравченко, Остап Лозинський, Данило Мовчан, Уляна Нищук, Орест Рабик, Наталя Русецька, Уляна Томкевич.

13_Fotor.jpg

6_Fotor.jpg