Роман Барабах Витоки

Автор: Роман Барабах

Місце проведення: Вірменська, 26

Дата: 2020-03-03 - 2020-03-29

Невпинні пошуки власних координат у системі цінностей християнства супроводжують мистецькі інтенції Романа Барабаха. Метафоричними образами митець намагається переосмислювати ідеї та сюжети, відомі нам зі Святого Письма. Символічний контекст своїх робіт автор візуалізує завдяки фотографії як медіуму.
«витоки» – це спроба автора зафіксувати власні переживання довкола теми «творення». Взявши за образ старозавітній пасаж про Створення світу, Роман Барабах вибудовує власну семиденну фото-історію. Головну роль віддає Людині. Саме Людина як Творець, Людина як Автор – наскрізна ідея виставки.
Засвітлена плівка – день перший – запрошує нас у закулісся метафоричних образів автора, створених із контактних відбитків. Кожен відбиток – документування поетапного процесу, який переданий образом гончаря (у тілі жінки) – творця (світу?). Певною мірою, цей прийом перетворює митця на фоторепортера, який прагне фіксувати реальність. Цитатами на світлинах автор називає сюжети. Позначки ж пояснюють підхід митця-фотографа до взаємодії із фотографією – маркують місця, які були механічно перетворені (висвітлені чи затемнені), у які втрутилась рука творця.
У виставці «витоки» Роман Барабах дотримується лаконічності, зважає на деталі. Проводить паралелі, творить метафори, поєднує сакральні сюжети та фотографію.
Вікторія Панас

Виставку можна буде відвідати з 3 по 29 березня 2020 року у Галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26, з 11 до 19 год. щоденно, крім понеділка (у неділю галерея працює з 12).