Остап Лозинський De Anima

Автор: Остап Лозинський

Місце проведення: Вірменська 26

Дата: 2021-09-03 - 2021-10-03

Душа-Anima-Soul:

Ми всі її маємо. Ми всі про неї говоримо, роздумуємо але так насправді нічого не знаємо…

Коли і звідки вона появляється? Куди відлітає, скільки важить?

В цьому проекті я намагався роздумувати над цими питаннями. Звісно відповідей я не маю, як виглядає душа я не знаю, але щиро вірю, що наші душі мають своє призначення, і в нашому земному житті маємо, попри всі трактування і різнопрочитання, зробити все, щоб наша ДУША могла летіти вверх.

Платон, Арістотель, Тома Аквінський, Декарт і Юнг пробують знайти відповіді, утілеснити душу або навпаки розводять співіснування душі і тіла. В звичному житті ми насправді утотожнюємо своє тіло з душею.

Різні релігії і різні вчення трактують це поняття кардинально по різному. У дгармічних релігіях важливим поняттям є карми, залежно від якої визначається доля людини при переродженні. Метою є досягнення стану просвітлення, злиття душі зі світовою, переривання циклу перероджень сансари, а Буддизм відкидає віру в індивідуальну душу людини.

Для авраамічних релігій характерна віра в потойбічний світ, куди потрапляє душа людини після смерті, а метою праведного життя є спасіння. На питання про те, як душа народжується можливі варіанти: душу безпосередньо створює Бог, душа переходить до дитини від батьків та душа існувала завжди, ще до народження, і при народженні вселилася в дитину.

Даосисти вважають, що у людини є два різні типи душ: хунь та по. Коли людина помирає, одна з них покидає тіло, а друга залишається в ньому.

У Біблії словом «душа» перекладається єврейське слово «не́феш» [?פנ] і грецьке слово «психе́» [ψυχή].  Християнство під «душею» розуміє нематеріальну або духовну частину людської істоти, яка переживає смерть фізичного тіла. Інші розуміють її як життєве начало. Більшість християн вважає, що після воскресіння померлих душі врятованих возз'єднаються з тілами.

У вченні Кабали душа мислиться як духовна сутність, що бере початок у вищому розумі або світовій душі і виникає як еманація останнього. Сходження душі в тіло визначається її природою: вона мусить з'єднатися з тілом, щоб, виконавши своє призначення в земному житті, повернутися до світу чистого світла — Бога.

Виставку можна буде відвідати з 3 вересня до 3 жовтня 2021 року у Галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26, з 12 до 18 год. щоденно, крім понеділка.