Михайло Барабаш: Присутність

Автор:

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2012-03-08 - 2012-03-25

8 березня о 16.00 в галереї ICONART відкривається виставка Михайла Барабаша "Присутність".

Даний проект ставить собі за ціль актуалізувати питання віднайдення особистого внутрішнього сакрального простору. Відправна точка - запитання - „наскільки я перед собою щирий?“, і саме від того, як ми відповідатимемо на нього залежить наше сприйняття даної інсталяції. Авторові йдеться не стільки про наявні паралелі до традиційного сакрального мистецтва, скільки про унаочнення теми відвертості, щирості перед самим собою. Ця тема особливо актуально звучить саме на початку Великого посту.

DSC_0583_1.JPG

У традиційному сакральному мистецтві тема щирості залишається особливо гостро відчутна, адже  часто спостерігаємо спрощення розуміння суті сакрального мистецтва. Поверхнева естетична складова переважає над внутрішнім, глибинним духовним змістом, який часто повністю втрачається. Аби нав'язати виразні візуальні паралелі, автор використовує у своїх об'єктах дошку, світло свічки та золотий фон, а разом з тим по новому інтерпретує іконографію німбу. Проект пропонує три смислові точки, кожна з яких розвиває основну тему по-своєму.

Об'єкт 1: щирість і досвід. Наскільки можна дозволити собі бути щирим перед самим собою? Наскільки минулий особистий досвід дозволить мені поглянути відверто на себе самого? Чи дозволить? Чи спотворить? Чи здатен я на таку щирість?

Копія_IMG_9985_2.jpg

Об'єкт 2: я не сам. Питання щирості проблема одночасно суб'єктивна та об'єктивна, адже на це питання кожен відповідає сам, однак відповідають всі, хоча кожен відповідає по-своєму. Іноді ці відповіді подібні, іноді відмінні, але тут завжди присутнє усвідомлення: я не можу відокремитись від інших, я живу серед інших, котрі відповідають перед собою на подібні запитання. Я часто знаходжу відповідь на свої запитання саме в інших.

Об'єкт 3: просвітлення. На кожне запитання рано чи пізно приходить відповідь. Відповіді бувають різними, так само як і наші реакції на них. Іноді це відчуття щастя, а часом - відчуття безпорадності чи смутку. Тим не менше, це відповідь на ключове запитання: “наскільки я перед собою щирий?”, і саме це запитання дає нам силу іти далі.

Копія_IMG_9987_2.jpg

Дуже сподіваємось, що пропонований проект дозволить відвідувачам по-новому відчути цю правічну дилему, а також сповнить їх рішучості давати свої, дуже особисті і дуже справжні відповіді, адже щирість це, мабуть, найделікатніша тема, на котру дуже важко говорити, однак її не можливо не відчувати.

Виставку "Присутність" можна відвідати з 8 до 25 березня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Михайло Барабаш

Маркіян Філевич

Фото Тарас Бандрівський

Про автора:
Народився 8 серпня 1980 р. у м. Тернопіль.

1995 – 1999 рр. – Косівський коледж декоративного та прикладного мистецтва ім. В. І. Касіяна. Кафедра Художнього розпису.

1999 – 2005 рр. – Львівська Національна академія мистецтв. Кафедра Монументально-декоративного мистецтва.

2007 - співзасновник та учасник мистецької формації «кома».

2008 - член Національної Спілки Художників України.

2011 - стипендіат програми «Gaude Polonia».

2011 - співзасновник та учасник мистецького об’єднання «нурт».

З 1998 року учасник всеукраїнських, міжнародних виставок та міжнародних пленерів (Україна, Польща, Словаччина).

Сфера зацікавлень: живопис, інсталяція, перформанс, ленд-арт, енвайронмент, фотографія. Живе та працює у Львові.