Виставка "ПЕРЕХІД"

Автор: Оля Кравченко, Остап Лозинський, Уляна Нищук-Борисяк

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2012-03-28 - 2012-04-22

Галерея “IСONART“ запрошує Вас на виставку „ПЕРЕХІД“, яка представляє найостанніші твори молодих та добре відомих львівській публіці митців Олі Кравченко, Остапа Лозинського та Уляни Нищук-Борисяк.

Переосмислюючи по-новому події Страстей та Воскресіння Христового, художники розвивають ідею зміни, процесу, розвитку, іншими словами тему “переходу”. Переходу від одного стану до іншого. Тож „ПЕРЕХІД“ в контексті великоднього часу означатиме передусім процес звільнення від страху, тобто свободу, вдосконалення, відновлення.

562179.jpg

Беручи за основу традиційні мотиви християнської іконографії, художники розвивають тему переміни-переходу в новій, експресивній манері: тихі іконописні лики преображаються в емоційній напрузі зображуваних подій. Кожен з трьох митців шукає і знаходить виразний індивідуальний шлях у представленні центральної християнської теми переходу від смерті до життя.

564976.jpg

Остап Лозинський у своїх творах переосмислює суть ікони з її лаконічністю та драматизмом. Спрощення форм та кольорів веде до особливої виразності зображуваних сюжетів. Перехід у творах Лозинського - це історія людини, котра визволяється від гріха. Визволяється Христом і переходить у новий стан сприйняття себе, своєї навколишності і, зрештою, Бога. 

485649.jpg

Оля Кравченко на основі власно витвореної візуальної мови розвиває мистецький пошук навколо ікони “Зішестя в ад”. Беручи за основу давно вподобану форму еліпса, Оля витворює цікаві та несподівані композиції переходу від життя до сходження в ад й повернення з нього. Ці твори, вписані в овальні форми, витворюють паралель не лише до яйця, одного з традиційних символів життя (а відтак й свята Воскресіння), але також простежується тут відношення до людського лику – лику, котрий у творах Олі Кравченко перемінюється в цілу оповідь.

537949.jpg

Уляна Нищук-Борисяк у представленому триптиху розвиває тему смерті та воскресіння: починаючи від традиційного представлення розп'яття у поєднанні з постатями старозавітних пророків, авторка розвиває цю тему в центральній роботі “Зішестя в ад”). Тут візуальна мова іконопису межує з мовою  абстрактного живопису. Увиразнення цієї мови особливо відчутне у правому полотні триптиху, що представляє перехід від смерті до життя.

523544.jpg

Сьогодні маємо нагоду по-новому відчути таїнство трьох величних днів смерті та воскресіння Христа крізь призму бачення трьох львівських митців, котрі актуалізують ці події мовою сучасного живопису.

Виставку „ПЕРЕХІД“ можна відвідати з 28 березня до 22 квітня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

 Маркіян Філевич

Фото Андрій Артим

Відео з виставки можна оглянути за посиланням:

/автор Олег Дудич/:

http://www.youtube.com/watch?v=64A_R1kqJQo&feature=relmfu

/телеканал ZIK/:

http://zik.ua/ua/news/2012/03/29/341585