Олександр Антонюк "САКРАЛЬНА БОТАНІКА"

Автор: Олександр Анторнюк

Місце проведення: м. Львів, вул. Вірменська, 26

Дата: 2012-11-20 - 2012-12-09

Вже вдруге галерея ICONART представляє у Львові творчість непересічного художника з Хмельницького Олександра Антонюка. Однією з провідних тем багатогранного живопису Олександра залишається його надзвичайно особисте й глибоке переосмислення біблійних текстів. У цьому процесі художник намагається уникати усталених форм та іконографії традиційного сакрального мистецтва.

Звичайно, йдучи власною творчою  стежкою, Олександр Антонюк зазнає опосередкованих впливів мистецтва попередніх столітть. У його роботах можна несподівано наштовхнутись на сліди грецької архаїчної кераміки чи юдейської середньовічної мініатюри. Ці впливи дивовижно збагачують творчість Антонюка – представляють її багатовимірною, завжди готовою на експеримент, на несподіванку.

Виставка "Сакральна ботаніка" присвячена передусім темі втраченого/віднайденого раю. Це своєрідна власна спроба розпізнавання райських символів – чеснот, котрі, подібно до земних рослин, ростуть (на полотні так само як в душі) повільно, ростуть у сприятливому середовищі, ростуть і дають плоди... Антонюкова "ботаніка" - це уважне дослідження речей менш видимих, ніж колір та форма. Це спроба віднайдення райського середовища – блаженного стану всеоб'ємлюючої любові.

Маркіян Філевич