Ігор Зілінко. САКРАЛЬНЕ

/ 09.04.2013—21.04.2013 /

Ігор Зілінко добре відомий в Україні й на малій батьківщині в Тернополі насамперед як графік – майстер рисунку й естампної графіки (офорт, суха голка, акватинта, літографія, лінорит). Це засвідчують численні персональні та групові виставки, в яких автор бере активну участь вже від середини 1970-х років. На усіх етапах творчості художник звертався ще й до кераміки, скульптури, монументального та станкового живопису.





Впродовж більш як двадцяти останніх років віддає перевагу творчим пошукам в ділянці сакрального мистецтва. Шлях до іконопису, який захопив художника, видався довгим, але це був органічний вибір, зумовлений ґрунтовним осмисленням витоків традиційного українського мистецтва та богословської думки й свідомим християнським світобаченням.





Праці Ігора Зілінка, незалежно від того, чи це графічний твір, чи малярський, позначені винятковим чуттям гармонії, що досягається завдяки  делікатному зіставленню кольору, тональності й ритму лінії. Подібним чином й іконопис цього майстра, попри виразне вкорінення у традицію української ікони, посідає ці характерні індивідуальні риси його малярської манери та розкриває Ігора Зілінка як самобутнього сучасного творця сакрального й церковного українського мистецтва.



Виставка Ігора Зілінка «Сакральне» у галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart» представляє найкращі твори художника (графіка, малярство, іконопис), виконані впродовж останнього періоду його творчості, позначеного пошуками духовної та релігійної ідентичності.


Фото Василь Роган/Йосип Марухняк


Ігор Зілінко



народився 27 травня 1953 року в Тернополі


освіта:


1968—1972 рр. — навчання у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша, відділ кераміки


1978—1983 рр. — навчання в Українському поліграфічному інституті ім. Федорова у Львові, відділ графіки


професійна і творча діяльність:


З 1974 р. викладає у Тернопільській дитячій художній школі


З 1976 р. провадить активну творчу діяльність, учасник багатьох виставок в Україні та за кордоном


З кінця 1980-х рр. – учасник неформального об\'єднання тернопільських художників — гурту «Хоругва». Активно працює у ділянці сакрального мистецтва, особливо іконопису (автор іконостасів та стінопису у низці храмів на Тернопільщині й Львівщині, та десятків ікон виконаних для церков в Україні та за кордоном).


З 1992 р. член Спілки художників України.


Твори художника зберігаються у численних музеях, приватних збірках, а також храмах України та світу. Працює у графіці (рисунок, гратографія); естампній графіці (офорт, суха голка, акватинта, літографія, лінорит); живописі; іконописі; кераміці.